top of page
Lekcja ogrodnictwa

Warsztaty 2023/24

Warsztaty włókiennictwa

W dniu 7 listopada uczniowie klasy 1F wzięli udział w warsztatach „ Nastrój na zmiany” na wystawie „Miasto - Moda - Maszyna” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Młodzież zobaczyła jak z biegiem lat zmieniała się moda, oraz indywidualne preferencje dotyczące ubioru. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Osnowa i wątek.”

warsztaty włókiennictwa.jpg

Warsztat

W dniu 17 kwietnia uczniowie klasy 1F zwiedzili Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi. Uczestniczyli również w wykładzie na temat sztuki prehistorycznej.

Wizyta w muzeum_Archeologiczne i Etnograficzne.jpg

Warsztat

Przedsiębiorczość z Nordea Bank

W dniu 18 marca 2024 r.  w klasie 2c w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości i zawodoznawstwa gościliśmy pracowników Nordea Bank, którzy opowiedzieli uczniom o swojej codziennej pracy w sektorze bankowym, na rynku duńskim. Poza wspólnymi rozmowami były też zajęcia praktyczne, które dotyczyły m.in. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (ang. anti-money laundering AML). Serdecznie dziękujemy za solidną porcję wiedzy i zapraszamy częściej.

Leckje przedsięborczosci z Nordea Bank.jpg

Salon Maturzystów 2023

21 września klasa 4d pod opieką wychowawczyni p. Moniki Hibner i p. Magdaleny Rzadkowolskiej wzięła udział w organizowanej co roku ogólnopolskiej kampanii Salon Maturzystów Perspektywy.

Na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego maturzyści zapoznali się z ofertą uczelni z Polski i z zagranicy oraz ze szczegółowymi wymogami rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/2025, mogli również porozmawiać ze studentami interesujących ich kierunków.

Młodzież odebrała także gratisową publikację „Informator dla Maturzystów 2024”  - aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom od „Perspektyw”.

salon maturzystów 2023.jpg

Warsztat

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

Dnia 16 kwietnia 2024 roku, klasa 1e pod opieką Pani Oli Wrony oraz Pani Karoliny Duńskiej, miała przyjemność uczestniczyć w XXIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.
W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, które miało miejsce na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, nasi Uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wykładach przybliżających tematykę m.in. prognozowania pogody, zastosowania Geograficznych Systemów Informacji, oraz historycznych uwarunkowań trwającego konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Nie sposób było przejść obojętnie obok oferty Muzeum Geologicznego, które zapewniło Uczniom możliwość zobaczenia wielu fascynujących eksponatów.

Wydział Nauk o Geografii UŁ.jpg

Warsztat

Wizyta w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

W dniu 8 marca klasa 1F uczestniczyła w warsztatach w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas warsztatów uczniowie podzieleni byli na dwie grupy i zajmowali się grafiką oraz ubiorem. Po zakończonej pracy wszyscy wspólnie wybrali się na krótkie zwiedzanie uczelni.

Wizyta w ASP.jpg
bottom of page