top of page
XXIXLO.jpg

Spotkania 2022/23

spotkanie biznesowe

MONIKA KAMIEŃSKA

Niezwykły gość, wspaniała osoba w XXIX LO - Pani Monika Kamieńska.

Spotkanie „Kulturalnie o Kulturze”.

Lekcja dla młodzieży z mentorem sztuki jest niezwykle podniosłym przeżyciem.

„Pasja, energia, wiedza i praktyka” przemówiły dzisiaj do uczniów klasy 3b.

Przy okazji tej wizyty młodzież poznała specyfikę kierunku Kulturoznawstwo, realizowanym w Akademii  Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

spotkanie z Moniką Kamieńską.jpg

SYLWESTER JAN PODOBIŃSKI

11 stycznia br. gościliśmy w Bytnarówce Sylvestra Jana Podobińskiego- Polaka, który jako dziesięcioletni chłopiec wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Podczas spotkań z grupami klas 3a i 2c opowiedział
o trudach adaptacji do amerykańskich realiów, o tym jak skutecznie i sprawnie uczyć się języków obcych, o życiu, szkole i studiach w USA, a także o swojej karierze
w dużej amerykańskiej korporacji. Spotkanie miało na celu zachęcić młodzież do odważnego realizowania swoich marzeń i planów, nawet w obliczu trudności. Sylvester poprowadził zajęcia w języku angielskim (amerykańskim), który opanował na poziomie native speakera. Było to doskonałą okazją dla uczniów do kontaktu z „żywym” językiem i sprawdzenia swoich umiejętności rozumienia ze słuchu i konwersacji.

Nasz Gość swoje przesłanie dla uczniów ujął słowami: “Use the doubt to fuel the fire”.

spotknie z Sylvester Jan Podobiński.jpg

BEATA JANUSZ-KOZŁOWSKA

Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego i edukacji finansowej odbyło się 18 listopada 2022 r. Spotkanie prowadziła Dyrektor Oddziału Łódzkiego BGK 

P. Beata Janusz- Kozłowska 

BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO.jpg

ROCH KOWALSKI

Absolwent w naszej szkole.

Dziennikarz RMF FM od lipca 2021 roku, który zajmuje się i pasjonuje polityką, miłośnik parlamentaryzmu.
W dziennikarstwie od prawie dekady – początkowo w studenckim radiu Uniwersytetu Łódzkiego, od 2013 roku związany z Radiem TOK FM.

Odwiedził naszą szkolną młodzież jako starszy kolega, człowiek sukcesu, aby opowiedzieć o swojej drodze zawodowej, ale też powspominać szkolne czasy.

To nie pierwsza i ostatnia wizyta, bowiem pojawi się jeszcze w naszej szkole żeby odebrać honorowy tytuł Ambasadora Bytnarówki.

Spotkanie z Rochem Kowalskim 2.jpg

JAKUB MACIEJEWSKI

Gościliśmy w szkole niezwykłą osobę - pana redaktora Jakuba Maciejewskiego.

Red. Maciejewski, od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, kilkakrotnie odwiedził ten owładnięty okrutną wojną kraj, a swoimi obserwacjami i wstrząsającymi opowieściami podzielił się z nami  w trakcie tego spotkania. Uczniowie dowiedzieli się o specyfice pracy dziennikarza wojennego.   Dowiedzieli się o tym,  jak bywa wyczerpująca, trudna i niebezpieczna.

spotkanie z Maciejewskim.jpg

ANNA WICHROWSKA

Projektowanie gier komputerowych - zawód przyszłości.

Gościliśmy w szkole Annę Wichrowską - studentkę Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, absolwentkę Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi, która opowiadała o zawodzie przyszłości, jakim jest grafik - projektant gier komputerowych.

spotkania realizowane były dla uczniów klas trzecich w ramach doradztwa zawodowego:
w dniu 15 grudnia 2022 r.
13.00- 13.45- klasa 3c
13.50- 14.35- klasa 3b
w dniu 19 grudnia 2022 r.
12.05- 12.50- klasa 3d
13.00- 13.45- klasa 3a

Warsztaty AHE-05 klasa 3a.jpg

IWONA MAJAK 

IWONA MAJAK

dr inż. Iwona Majak

Spotkania 45 minutowe dla uczniów klas trzecich. Pierwszą część stanowi prezentacja Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ, w drugiej jest czas na pytania od uczniów.

politechnika wbinoz.jpg
bottom of page